www.soldamed.com
Twój lekarz  blisko Ciebie
www.soldamed.com

 
Forum pacjentów, lekarzy i specjalistów

Forum pacjentów, lekarzy i specjalistów

Zaloguj się, aby uzyskać pełny dostęp do forum, zadawać pytania i udzielać odpowiedzi. Jeśli nie masz jeszcze konta, to zarejestruj się.
<< Powrót do listy wątków
Ból głowy od roku czasu
Dotyczy: Leczenie bólu Leczenie bólu przewlekłego

Pokaż wszystkie odpowiedzi

Violetta - Zielona Góra
Ból głowy od roku czasu

Witam.
Od roku czasu mam rwące bóle głowy-jednostronne zaczynające się w potylicy po prawej stronie na wysokości ucha aż do skroni po prawej stronie. Jak mnie boli, to ucho-mam wrażenie jakby było pełne, przeziębione, a oko zmęczone. Ból promieniuje do szyi. Ból jest nie do wytrzymania. Biorę ibuprofen a nim zacznie działać, przez godzinę nie wiem co ze sobą zrobić. Nie mogę leżeć na prawej stronie ani na lewej, nie mogę siedzieć ani stać. Bóle mam również w nocy. Jeśli głową nie ruszam, to ból szybciej mija, ale jest to tak trudne do wykonania... Tak mam co 3 godziny.
Zaczęło się niewinnie. Wracałam w ubiegłym roku w czerwcu z gór i czułam ból w potylicy po prawej stronie. Myślałam, że to zawianie i niespecjalnie się tym przejęłam. Brałam ibuprom i na chwilę mijało. Jednak rwący ból co 3 godziny nie dawał mi spokoju. Wybrałam się do lekarza rodzinnego. Dostałam skierowanie na prześwietlenie zatok. Prześwietlenie wykazało pogrubienie śluzówki szczękowej. Moja lekarz rodzinna podciągnęła to pod niewyleczone zatoki, które miałam chore wcześniej jesienią. Przepisała mi szczepionkę IRS 19-aerozol do nosa. Brałam ją do połowy sierpnia. Ból minął. Od czasu do czasu miałam lekkie bóle głowy w tym miejscu.
Myślałam, że minęło. Jednak w połowie września ból pojawił się znowu. Akurat zaczęłam chodzić na tańce i myślałam, że to od kręgów szyjnych. Wybrałam się do lekarza rodzinnego i dostałam skierowanie do okulisty, na rtg szyi, do laryngologa. Rtg szyi nic nie wykazało, również wizyty u okulisty i laryngologa. Dostałam w końcu skierowanie do neurologa. Przepisał mi diclofenac-stwierdził napięciowe bóle głowy i że tak naprawdę TK głowy może wykazać czy coś z zatokami nie jest. Głowa jak bolała tak bolała. Leki odstawiłam po 2 tygodniach i sama zrobiłam TK głowy. Nic nie wykazało. Wybrałam się do innego neurologa. Ten stwierdził klasterowe bóle głowy i aby potwierdzić podejrzenie- brałam 9 dni metypred. Nie bolało. Dostałam więc topamax. Jednak ból powrócił. Brałam ten lek ok. 2 miesięcy i nic. Bóle pojawiały się i same mijały. Doktor stwierdził, że zrobi mi test indometacyny. Brałam 3 dni i nie bolało, wiec doktor stwierdził, że to nie klasterowe bóle tylko przewlekła napadowa hemikrania i że mam brać indometacynę. Źle się czułam po tym leku i tak naprawdę nie mając innych badań obawiałam się najgorszego. Zmieniłam neurologa i dopiero ten zaczął od badań. Zrobiłam RM głowy z angio i RM szyi. Miałam również EEG. Badania nic nie wykazały. W sumie bardzo dobrze i z tego się cieszę, ale co to jest? W tej chwili ból już sam nie mija. Od 4 miesięcy biorę ibuprofen najpierw co 6 godzin a ostatnio już co 3. Ostatnio neurolog stwierdził, że to nerw potyliczny. Od kilku dni biorę tegretol 200 cr zwiększając dawkę a oprócz tego ibuprofen jak boli. Na razie widzę, że krócej boli, ale jeszcze za wcześnie aby coś stwierdzić.
Czy mogę to uspokoić? Może ktoś ma podobny przypadek? Już tracę nadzieję na znalezienie przyczyny. W międzyczasie robiłam badania podstawowe i badania hormonalne. Wszystko w porządku. Jestem „zdrowa”. A jak bolało tak boli. Jestem zmęczona i niewyspana a chodzę normalnie do pracy. Poza tym ile można brać środki p.bólowe?
Dziękuję za odpowiedź.
Violetta

Ból głowy od roku czasu Violetta - Zielona Góra 2009-08-17 08:25:52
RE: Ból głowy od roku czasu Violetta - Zielona Góra 2009-08-17 13:51:23

Informacje

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Profile wg lokalizacji

Profile wg specjalizacji

Specjalizacje

Oferowane usługi

Ceny usług

Lokalizacje

Wyszukiwarka


admin@soldamed.com

Wszelkie prawa zastrzeżone! 2007-2016 v.1.00 BETA | Polityka bezpieczeństwa i prywatności | Regulamin